ایرانگردی

هتل عباسی اصفهان (شاه عباسی)

Rate this post

هتل عباسی اصفهان (شاه عباسی)

شاه سلطان حسین، در دوره صفویان، دستور ساخت یک کاروانسرای باشکوه برای تجار و مردمی را داد که در آن زمان از جاده ابریشم (حوالی اصفهان) عبور می کردند و نیازمند به تجدید قوا بودند. سرانجام شاه سلطان حسین صفوی این کاوانسرا را به مادر خویش هدیه داد.

این مطلب جامع در مجله سفر و گردشگری سفر پیش را به هیچ عنوان از دست ندهید.

اما اکنون بعد از  ۳۰۰ سال میراث داران این اثر تاریخی، با تجهیز کاروانسرا، آن را به هتلی منحصر به فرد و بی همتا در کل خاورمیانه کرده اند و هتل شاه عباسی یک هتل تمام عیار ۵ ستاره میباشد.

 

سوئیت ها

مهمانسرای عباسی اصفهان یا هتل شاه عباسی دارای ۲۲۵ عدد اتاق و سوئیت  آپارتمان میباشد که شامل اتاق های معمولی یک تخته ، دو تخته و چشم انداز پردیس، سوئیت های معمولی، سوئیت های  قاجاری، سوئیت های صفوی و نیز اتاقهای دو و سه خوابه بوده و تمامی اتاق ها هم مجهز به سیستم های ایمنی ویژه و مطابق با اصول استانداردهای بین المللی و روز دنیا میباشد .
نحوه ساخت و تزئینات داخلی اتاقها، معماری شگرف بنای هتل و سبک و سیاق سنتی این اقامتگاه گردشگران  را شگفت زده می‌ کند .

 

تالارهای هتل

در هتل فاخر شاه عباسی دارای ۹ تالار یا سالن بزرگ میباشد که برای برگزاری همایش و میهمانی‌ها مناسب میباشند. اگر بخواهیم ویژگی‌های تک تک این تالارها را بازگو کنیم باز هم نمی شود جذابیت‌هایشان را بازگو کنیم بنابراین به طور خلاصه آنها را مرور میکنیم.
تالار عباسی هتل شاه عباسی اصفهان: جهت  نشست های بین المللی ؛ تالار آینه : جهت  نشست های کاری ؛تالار فیروزه : مناسب برای میهمانی ؛ تالار مرمر : مناسب برای میهمانی ؛ تالار زرین : مناسب برای میهمانی ؛ تالار نقش جهان : مناسب برای میهمانی ؛ تالار عالی قاپو : مناسب برای میهمانی ؛ تالار سیمین : مناسب برای نشست کاری ؛ تالار سیما : مناسب برای نشست کاری میباشد .

همچنین بخوانید:  دریاچه ارومیه

 

رستوران چهلستون هتل عباسی اصفهان

این رستوران با صندلی‌هایی با پاچه‌های مخملی قرمز و به سبک کوروش، دیوارهایی با آینه کاری‌ها و  نقاشی‌های دیدنی که تنها گوشه‌ای از زیبایی‌های این رستوران هستند هوش از سرتان میبرد. این رستوران دارای دو طبقه میباشد که در هر دو طبقه میهمانان می‌توانند غذایشان را میل کنند.

 

رستوران چشم انداز هتل عباسی

رستوران بر روی بام هتل شاه عباسی واقع شده است و چشم اندازی شگفت انگیزی از تمامی عمارت را برای شما به ارمغان می آورد.در این رستوران شما می‌توانید هم فضای داخل هتل و هم خارج آن و همچنین شهر زیبای اصفهان را تماشا کنید.

 

چایخانه سنتی 

چایخانه در فضای باز و در ضلع شمالی هتل عباسی اصفهان میباشد. یک سماور برگ و یک دیگ آش کافیست تا حال و هوای شبهای شما در دیار ناب اصفهان عوض شود.شما این امکان را دارید که از میز و صندلی های موجود در فضای خارجی هتل استفاده کنید و چایتان را در یکی از زیباترین نقاط ایران میل کنید. شبها فضای حیاط هتل را چراغانی و می‌تونید در میان فضای سرسبز آن قدم بزنید.

 

هتل عباسی اصفهان واقع در  چهار باغ عباسی، خیابان آمادگاه میباشد

منبع : dobaresafar.ir
حتما بخوانید : عمارت کازرونی بوشهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا