کسب و کار

قیمت ملک در قبرس شمالی به پول ایران چقدر است؟

5/5 - (1 امتیاز)

در سالهای اخیر قیمت پایین ملک در قبرس شمالی، موج عظیمی از ایرانیان را به سمت این جزیره خوش آب‌وهوا کشانده است. زندگی در قبرس شمالی شما را از امتیازات ویژه‌ای برخوردار می‌سازد که سهولت در اخذ اقامت دائم از طریق خرید ملک، یکی از بیشمار مزیت انتخاب این کشور برای زندگی است.

اگر با مزایای زندگی در قبرس شمالی، آشنا هستید و تصمیم گرفته‌اید که برای مهاجرت در این کشور سرمایه‌گذاری کنید، اول برای حسن انتخاب‌تان به شما تبریک می‌گوییم و دوم قصد داریم با این نوشتار شما را با هزینه‌های مربوط به خرید ملک برای اخذ اقامت دائم، آشنا کنیم. اگر با مزایای زندگی و سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی آشنا نیستید و همچنان در تصمیم‌گیری مردد مانده‌اید، این نوشتار را تا انتها مطالعه کنید و به راهکار پیشنهادی ما بیندیشید.

 

خرید ملک در قبرس شمالی

بسیاری از سرمایه‌گذاران، قبرس شمالی را با دبی قیاس می‌کنند و روند رشد آن را  به پیشرفت قابل ‌توجه دبی در دو دهه قبل، نزدیک می‌دانند.

این جزیره زیبا به دلیل مختصات جغرافیایی منحصربفردش، یکی از پرجاذبه‌ترین مکان‌های گردشگری محسوب می‌شود؛ بنابراین سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی، با یک تیر چند نشان زدن است.

شما می‌توانید با حداقل امکانات مالی، به حداکثر نتیجه ممکن برسید‌. از نقطه نظر کارشناسان، خرید ملک در قبرس شمالی، آسان‌ترین روش برای اخذ اقامت دائم این کشور است و امکان پرداخت اقساطی آن هم بدون بهره، فرصتی طلایی‌ست که سرمایه‌گذاری در بخش املاک را تسهیل می‌کند.

طی پروسه خرید ملک، با پرداخت ۳۰ درصد از ارزش ملک صاحب خانه می‌شوید و می‌توانید اقامت دائم قبرس شمالی را دریافت کنید. ۷۰ درصد مابقی مبلغ موردنظر را به‌صورت اقساطی آن‌هم بدون بهره، پرداخت می‌کنید.

 

خرید ملک در قبرس شمالی

 

روند خرید ملک در قبرس شمالی، پیچیده نیست و با کمک فروشندگان املاک و مشاوران امور مهاجراتی، به راحتی طی می‌شود. این سهولت نه تنها در جریان خرید ملک، بلکه در راستای فروش آن نیز، وجود دارد و صاحبان ملک هر زمان که بخواهند می‌توانند ملک اقساطی خود را بفروش برسانند.

همچنین بخوانید:  راهنمای دسترسی به اینترنت در سفر به ترکیه

خرید ملک در قبرس شمالی، یک نوع  سرمایه‌گذاری دوسر طلاست. چرا؟ به این دلیل که علاوه بر تسهیل شرایط برای خرید، با اجاره دادن ملک خریداری شده، ماهانه مبلغ قابل توجهی به حساب‌تان واریز می‌شود.

خریدوفروش و اجاره ملک در قبرس شمالی به پوند انگلیس محاسبه می‌شود و با یک حساب سرانگشتی می‌بینید که با پرداخت بخشی از ارزش واقعی ملک و اجاره دادن آن، اقساط ماهانه نیز به راحتی پرداخت می‌شوند.

 

قیمت ملک در قبرس شمالی

به‌طورکلی هزینه‌های خرید ملک در قبرس شمالی به دو بخش تقسیم می‌شوند. بخش اول هزینه‌ای‌ست که بابت خرید ملک پرداخت می‌کنید (اقساطی یا غیراقساطی) و بخش دوم هزینه‌های جانبی خرید ملک است که عمده آن پرداخت مالیات مربوط به خرید ملک است.

یک واحد آپارتمان تک‌خواب در قبرس شمالی چیزی حدود ۹۰،۰۰۰ پوند است که به پول ایران (با احتساب پوند شصت هزار تومانی) پنج میلیارد و چهارصد میلیون تومان می‌شود.

در نظر داشته باشید عواملی چون سال ساخت، شهر و محل موردنظر برای خرید، امکانات رفاهی موجود در آن، ساحلی بودن یا نبودنش، دسترسی به مراکز خرید، دانشگاه‌ها و بیمارستان‌ها، آپارتمانی بودن یا ویلایی بودن ملک و برخی عوامل دیگر در این‌باره، نقش تعیین‌کننده دارند.

بطور مثال، در شهر فاماگوستا که به آن شهر دانشجویی نیز می‌گویند، به‌دلیل داشتن یکی از مطرح‌ترین دانشگاه‌های قبرس شمالی، بیشترین میزان خریدوفروش آپارتمان صورت می‌گیرد و می‌توان نتیجه گرفت که فاماگوستا جاذبه سرمایه‌گذاری دارد و شهر گیرنه به دلیل بندر نعل اسبی منحصربفردش، شهری توریستی‌ست و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند و خریدوفروش ویلا و آپارتمان در گیرنه نیز پررونق است.

 

خرید خانه در قبرس شمالی

 

 

بدون درنظر گرفتن هزینه‌های جانبی و به‌طور میانگین هزینه خرید:

  • یک واحد آپارتمان نوساز تک خواب ۹۰،۰۰۰ پوند ( با احتساب پوند شصت هزار تومانی) پنج میایارد و چهارصد میلیون تومان می‌شود. در صورت خرید اقساطی، سی درصد مبلغ می‌شود یک میلیارد و ششصد و بیست میلیون تومان.
  • یک واحد آپارتمان نوساز دوخواب ۱۳۰،۰۰۰ پوند است که به پول ایران هفت میلیارد و هشتصد میلیون تومان می‌شود و سی‌ درصد این مبلغ برای خرید اقساطی می‌شود دو میلیارد و سیصد و چهل میلیون تومان.
  • یک واحد آپارتمان نوساز سه خواب ۱۵۰،۰۰۰ پوند است که به پول ایران نه میلیارد تومان می‌شود و سی درصد مبلغ برای خرید اقساطی می‌شود دو میلیارد و هفتصد میلیون تومان.
  • ویلای دوقلو ۱۷۰،۰۰۰۰ پوند است که به پول ایران می‌شود ده میلیارد و دویست میلیون تومان.
  • ویلای لوکس حدود ۳۸۰،۰۰۰ پوند است که به پول ایران می‌شود بیست و دو میلیارد و هشتصد میلیون تومان.
همچنین بخوانید:  قبل از سفر به آلمان چه کارهایی انجام بدیم؟

قابل توجه کسانی که قصد خرید آپارتمان بدون خواب (استودیو) را دارند، به طور میانگین یک واحد استودیوی نوساز حدود ۷۵،۰۰۰ پوند است که به پول ایران و با پوند شصت‌هزار تومان می‌شود چهار میلیارد و پانصد میلیون تومان و سی درصد مبلغ پیش پرداخت می‌شود یک میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون تومان.

در صورت تمایل به سرمایه‌گذاری و با توجه به بودجه در نظر گرفته شده، برای انعقاد قرارداد، سی ‌درصد از کل مبلغ را می‌پردازید و باقی مبلغ را بسته به قیمت اصلی ملک در حداکثر هشتاد ماه، پرداخت می‌نمائید.

 

 

قیمت ملک د قبرس شمالی

 

با استناد به مطالب فوق، خرید ملک قبرس شمالی، یک سرمایه‌گذاری سودمند است و شما را از مزایای زیادی بهره‌مند می‌سازد. با این وجود برای انجام این سرمایه‌گذاری، نمی‌توان بیگدار به آب زد و لازم است که از تجربیات مشاوران و کارشناسان فعال در این حوزه بهره‌مند شد.

لزوم مشاوره برای خرید ملک در قبرس شمالی

به‌طورکلی در کنار هر بازار پررونق و سودمند، همواره افرادی سودجو در کمین نشسته‌اند تا با ترفندهای مختلف، خریداران و سرمایه‌گذاران ناآگاه را طعمه خود قرار دهند. عدم تسلط به زبان ترکی و انگلیسی و آشنا نبودن با امور اداری قبرس شمالی، زمینه‌ساز بروز مشکلات مختلف به هنگام خرید ملک و طی مراحل قانونی می‌شود.

تجارب حقوقی وکلا و کارشناسان موسسات بین‌المللی در حوزه سرمایه‌گذاری‌های خارجی و تسلط آنها با قوانین حقوقی و متفاوت کشور قبرس شمالی، به شما کمک می‌کند تا در دام تبلیغات گمراه‌کننده کلاهبرداران گرفتار نشوید. این موسسات تلاش می‌کنند جدیدترین اطلاعات مربوط به خرید ملک را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهند و با کسب رضایت مراجعان، به اعتبار خود در این حوزه بیفزایند.

معتبرترین شرکت‌های خریدوفروش ملک در قبرس شمالی

یکی از بهترین مسیرها برای اخذ اقامت دائم قبرس شمالی، خرید ملک است؛ ولی برای یک سرمایه‌گذاری پرسود، انتخاب ملک موردنظر اهمیت زیادی دارد.

مشاوران حقوقی و وکلای شرکت‌های معتبر سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی، بهترین گزینه‌های مناسب را به شما معرفی می‌کنند. آنها با تنظیم پیش‌قرارداد و رزرو ملک، شما را برای مرحله بعد آماده می‌کنند. وکلای کاربلد شرکت‌های سرمایه‌گذاری، در سریع‌ترین زمان ممکن به تمام امور رسیدگی می‌کنند.

همچنین بخوانید:  کشف ناشناخته ها: سفری به برزیل، آرژانتین و شیلی در نوروز 1403

برخی از این شرکت‌ها، برای سازندگان قبرس شمالی نیز بسیار شناخته‌شده هستند. تیم حقوقی و وکلای مجرب این شرکت‌ها، صفرتا صد مراحل انجام کار، در کنار شما هستند. آنها علاوه بر ارائه خدماتی چون انعقاد قرارداد، امکانات دیگری نظیر تهیه بلیط رفت‌وبرگشت به قبرس شمالی، گشت شهری، اقامت رایگان و خدمات ارزی با صرافی را در اختیار مراجعین خود قرار می‌دهند. مشاوره رایگان و تخصصی تیم حقوقی این شرکت‌ها، پروسه خرید را برای شما آسان و سریع می‌کنند.

 

ملک در قبرس شمالی

 

هزینه‌های جانبی خرید

براساس جدیدترین قوانین مصوبه قبرس شمالی در سال ۲۰۲۳، میزان مالیات انتقال سند و مالیات پرداختی که به عهده خریدار است ۶_۳ درصد است.

اگر چنانچه خریدار برای نخستین بار اقدام به خرید ملک در قبرس شمالی نموده باشد این میزان به ۳ درصد کاهش می‌یابد، درغیراین‌صورت، میزان آن شش درصد است. میزان مالیات ارزش افزوده ملک که حدود پنج درصد از ارزش قرارداد است.

میزان مالیات بر دارایی که پنج درصد است و بعد از خرید ملک و به صورت سالیانه پرداخت می‌شود. به‌این‌ترتیب، کل مالیات خرید ملک در قبرس شمالی حدود ده درصد ارزش قرارداد است.

بطورکلی برای خرید یک آپارتمان یک خوابه با ارزش ۹۰،۰۰۰ پوند، ۹۰۰۰  پوند مالیات، ۷۰۰۰ پوند هزینه‌های داخلی و ۱۰۰۰ پوند هزینه‌های اقامت به ارزش اولیه افزوده می‌شود و مبلغ بهای تمام شده این واحد تک خواب به ۱۰،۷۰۰ پوند می‌رسد. این مبلغ به پول ایران شش میلیارد و چهارصد و بیست میلیون تومان می‌شود.

و سخن آخر

یکی از دلایل افزایش تقاضا برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک در قبرس شمالی، روند ساده گرفتن ویزا و اقامت دائم این کشور است. قیمت مناسب ملک و بسیاری مزایای دیگر، موج عظیمی از ایرانیان را به این کشور ساحلی زیبا کشانده است.

این جزیره زیبا با طبیعت چشم‌نوازی که دارد و به لحاظ برخورداری از استانداردهای لازم برای زندگی، مورد توجه بسیاری از ایرانیان برای سرمایه‌گذاری مالی و مهاجرت قرار گرفته است‌.

با آنکه پروژه سرمایه‌گذاری در قبرس شمالی، روند سخت و پیچیده‌ای ندارد ولی خریداران نیاز به آگاهی و اطلاعات دقیق و به‌روز دارند. بدون‌شک، تجارب حقوقی وکلا و کارشناسان موسسات بین‌المللی، در طول این مسیر چراغ راه خریداران و سرمایه‌گذاران خواهد شد‌.

 

منبع:

zeytoonestate

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا