کسب و کار

چشمه های کاسه سلخ قشم

Rate this post

جاذبه های گردشگری قشم به قدری زیاد و متنوع هستند که با سفر به قشم تصور می کنید راهی یک سیاره دیگر شده اید و یا حتی احساس خواهید کرد در یک کشور پهناور مانند هند در حال گشت و گذار هستید. روستاها و مناطق مختلف قشم دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی هستند و از حیث گردشگری پتانسیل بالایی دارند. چشمه های کاسه سلخ یکی از همین جاذبه های گردشگری قشم است که علاوه بر گردشگران مورد توجه دانشمندان علم شیمی هم واقع شده و سعی کرده اند خواص درمانی آن را کشف کرده و از آن برای بهبود برخی از بیماری ها کمک بگیرند. در این بخش از وب سایت گردشگری بزن بریم سفر قصد داریم به معرفی چشمه های کاسه سلخ قشم بپردازیم که بیشتر آن ها را با عنوان چشمه های گوگردی کاسه سلخ قشم می شناسند.

چشمه های گوگردی کاسه سلخ قشم

در برخی از منابع ذکر شده است که تنها یک چشمه گوگردی در کاسه سلخ وجود دارد و مابقی چشمه آب شیرین هستند اما برخی دیگر از منابع ذکر کرده اند که با توجه به نفت خیز بودن منطقه و موجود بودن میزان بسیار زیاد گاز در بستر کاسه سلخ، تمام چشمه های آن به صورت گوگردی هستند و نمی توان انتظار داشت یک چشمه با آب شیرین در این منطقه بجوشد. برخی دیگر هم ادعا می کنند که کاسه سلخ چندین چشمه آب شیرین دارد اما در هیچ منبعی در خصوص ویژگی های این چشمه ها مطلبی بیان نشده است. با توجه به اینکه وجود چشمه های آب شیرین باعث می شود تا قدری پوشش گیاهی در اطراف چشمه دیده شود و همچنین وجود نفت و گاز در بستر یک منطقه باعث آلودگی آب های موجود در زیر زمین می شود بعید است بتوانید در کاسه سلخ یک چشمه آب شیرین پیدا کنید.

همچنین بخوانید:  دسر شب یلدا

 

چشمه های قشم

 

چشمه های کاسه سلخ قشم کجا هستند؟

کاسه سلخ نام یکی از روستاهای قشم است که البته از مرکز جزیره فاصله زیادی دارد و همین مسئله باعث شده است تا گردشگران کمتری به این منطقه سفر کرده و از جاذبه های گردشگری کاسه سلخ قشم بازدید کنند. اگر به روستای کاسه سلخ رفتید اولین چیزی که نظر شما را به خود جلب خواهد کرد برهوت بودن منطقه است. هیچ پوشش گیاهی در این منطقه یافت نمی شود و تا چشم کار می کند تپه ها و کوه های بی آب و علفی هستند که شما را یاد تندیس های سنگی می اندازند. در واقع در وهله اول که به آن ها نگاه می کنید احساس خواهید کرد تندیس های بزرگ سنگی را می بینید اما بعد از اندکی دقت و خیره شدن متوجه می شوید صخره ها و تپه های سنگی عاری از پوشش گیاهی هستند که به این شکل درآمده و شکل متفاوتی دارند.

چشمه های کاسه سلخ تنها آب های جوشیده در کوهزارها و تپه های زارهای منطقه هستند اما این آب ها قابل شرب نبوده و نمی توان از آن ها برای کشاورزی و مصارف دیگر استفاده کرد مگر برای علم شیمی و آب درمانی از طرق آب های گوگردی! این چشمه ها آدرس سر راستی ندارند و یا باید با خرید تور قشم و همراهی اکیپ قشم گردی از آن ها بازدید کنید یا اینکه از محلی ها بخواهید به همراه شما به مناطق برهوت مانند کاسه سلخ بیایند و این چشمه ها را به شما نشان دهند. خرید تور گردشگری قشم گزینه بهتری خواهد بود البته بهتر است پیش از خرید تور قشم از برنامه تور مورد نظر و اینکه بازدید از چشمه های کاسه سلخ قشم را در برنامه خود قرار داده اند یا خیر مطمئن شوید.

همچنین بخوانید:  راهنمای خرید بلیط هواپیما بندرعباس مشهد + تخفیف ویژه

 

کاسه سلخ قشم

 

بهترین زمان برای بازدید از کاسه سلخ قشم

جاذبه های گردشگری قشم دارای ویژگی های مختلفی هستند؛ برای بازدید از برخی جاذبه های گردشگری ایران که در این جزیره قرار دارند باید در فصل پاییز، برای برخی دیگر در زمستان و برای بازدید از برخی دیگر از جاذبه های گردشگری قشم باید در فصل بهار راهی این جزیره شوید اما آن چیزی که در بین اغلب گردشگران دیده می شود این است که پیشنهاد می دهند فصل زمستان را برای سفر به کاسه سلخ انتخاب نمایید. در این فصل میزان رطوبت هوا پایین تر است با توجه به کاهش محسوس دما نیز می توانید روزهای خوب و معتدلی را در جزیره تجربه کنید.

روستای کاسه سلخ یک روستای بسیار گرم است و در قسمت جنوبی جزیره قرار گرفته است بنابراین می توان به راحتی پی برد که میزان رطوبت هوا و دمای آن در مقایسه با سایر نقاط قشم بالاتر است بنابراین بهتر است حتما در فصل زمستان راهی این روستا شوید. بازدید از کوه ها و چشمه های گوگردی روستای کاسه سلخ نیز قطعا با دشواری های خاص خود همراه است و اگر در یک فصل مناسب به این منطقه سفر کنید می توانید تجربیات شیرین تر و دل چسب تری از سفر به قشم داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا