کسب و کار

در مسیر تهران به شیراز از چه شهرهایی عبور میکنیم

4.7/5 - (3 امتیاز)

برای پیمودن مسیر تهران به شیراز لازم است که از مناطق و شهرهای مختلفی عبور کنید. این مسیر نسبتاً طولانی را می‌توان به کمک وسیله‌های مختلفی از جمله ماشین شخصی، اتوبوس، قطار و هواپیما طی کرد. طبیعی است که در صورت انتخاب هر یک از راه‌ها مناظر و جاذبه‌های مختلفی را خواهید دید. ما در این مطلب توضیح خواهیم داد که در مسیر تهران به شیراز از چه شهرهایی عبور میکنیم. بنابراین اگر قصد سفر جاده‌ای از تهران به شیراز را دارید توصیه می‌کنیم که تا انتها همراه ما باشید.

فاصله تهران تا شیراز چند کیلومتر است؟

در مسیر از تهران به شیراز، از شهرهای مختلفی عبور خواهید کرد. این مسیر شامل عبور از شهرهایی مانند قم، کاشان، اصفهان و… میباشد. هر یک از این شهرها دارای جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری خاص خود هستند که می‌توانید در مسیرتان به شیراز از آن‌ها دیدن کنید.

برای رفتن از شهر تهران به شیراز 3 جاده مختلف وجود دارد. این سه جاده با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند و از شهرهای مختلفی نیز عبور می‌کنند. به صورت کلی و با انتخاب هر یک از این مسیرها از شهرهایی عبور خواهید کرد که عبارتند از:

اصفهان، قم، بروجن، یاسوج، کاشان، مرودشت، نطنز، شهررضا، اردکان.

همچنین بخوانید:  سفر به سریلانکا یا تایلند: کدام مقصد برای تعطیلات بهتر است؟

در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت دقیق‌تر این مسیرها را بررسی کنیم.

مسیر تهران تا شیراز از جاده قم به سمت آباده

اگر این مسیر را انتخاب کنید تقریباً 10 ساعت در راه خواهید بود. در واقع مسیر 917 کیلومتری نزدیک‌ترین راه رسیدن به شیراز نیز هست. برای ورد به این مسیر لازم است که خود را به اتوبان تهران_قم برسانید. سپس از طریق همین راه وارد کاشان شده و سپس جاده نطنز به اصفهان را خواهید پیمود. شهرهایی که به ترتیب در این مسیر قرار دارند عبارتند از: قم، کاشان، نطنز، اصفهان، شهرضا، آباده، صفا شهر، سعادت شهر و مرودشت.

 

فاصله تهران تا شیراز

 

مسیر تهران تا شیراز از جاده ساوه به سمت آباده

به لحاظ مسافت این دومین جاده‌ کوتاهی است که می‌تواند شما را به شیراز برساند. اگر این مسیر 922 کیلومتری را انتخاب کنید احتمالاً برای رسیدن به شیراز چیزی در حدود 11 ساعت در راه خواهید بود. برای ورود به این راه لازم است که از بزرگراه آزادگان به سمت جاده ساوه حرکت ‌کنید. سپس ضروری است که وارد جاده ساوه-میمه شده و به سمت اصفهان حرکت کنید. پس از پیمودن این مسیر از سمت جاده آباده وارد مرودشت شده و بعد به شیراز خواهید رسید. در این مسیر به ترتیب از شهرهای ساوه، میمه، اصفهان، شهرضا، آباده، صفاشهر، سعادت شهر عبور خواهید کرد.

مسیر تهران تا شیراز از جاده قم به سمت یاسوج

طولانی‌ترین مسیر رفتن از تهران به شیراز همین مسیر جاده قم به سمت یاسوج است که 927 کیلومتر طول دارد و پیمودن آن چیزی در حدود 11 و نیم ساعت طول خواهد کشید. پس از انتخاب این مسیر از آزاد راه تهران-قم وارد کاشان و سپس جاده نطنز می‌شوید. پس از پیمودن این مسیر به جای ورود مستقیم به اصفهان از جاده شاهین شهر وارد شهر بروجن می‌شوید و پس از گذشتن از جاده یاسوج، مستقیماً به شهر شیراز وارد خواهید شد. در این مسیر به ترتیب با شهرهای قم، کاشان، نطنز، شاهین شهر، بروجن، یاسوج، اردکان و هما شهر روبه رو خواهید شد.

همچنین بخوانید:  معرفی بهترین کرم پودر

فاصله تهران تا شیراز با ماشین چقدر است؟

همانطور که گفتیم اگر قصد سفر با ماشین را داشته باشید احتمالاً چیزی در حدود 10 الی 12 ساعت را در راه خواهید بود. حسن استفاده از ماشین‌های شخصی این است که می‌توانید فضای داخل شهر را به خوبی ببینید. البته ممکن است رانندگی در این مسیر طولانی موجب خستگی شما شود، اما از طرفی نخواهید که محاسن گشت و گذار با اتومبیل شخصی را از دست دهید. در این صورت می‌توانید سراغ اجاره خودرو در شیراز بروید.

برای اجاره ماشین در شیراز دردسر زیادی نخواهید داشت. در اصل با رجوع به شرکت‌های معتبر اجاره از جمله کافه رنت می‌توانید از خدمت آنها استفاده کنید. در این صورت بدون اینکه خستگی راه را تحمل کنید می‌توانید  تمام محاسن خودرو شخصی برای گشت و گذار در شیراز کهن و زیبا را در اختیار داشته باشید.

 

مسیر تهران به شیراز

سایر وسایل نقلیه مسیر تهران به شیراز

همانطور که در سطور ابتدایی نیز گفتیم از وسیله‌هایی مانند هواپیما، قطار و اتوبوس نیز می‌توانید برای پیمودن مسیر تهران به شیراز استفاده کنید. اگر انتخاب شما هواپیماست باید بگوییم که کمترین زمان رسیدن را انتخاب کرده‌اید. پس از رفتن به فرودگاه بین‌المللی امام خمینی طی 1 الی 2 ساعت به فرودگاه دستغیب شیراز خواهید رسید.

پیمودن همین مسیر با اتوبوس چیزی در حدود 12 الی 13 ساعت زمان از شما خواهد گرفت. بنابراین انتخاب این وسیله را به کسانی توصیه می‌کنیم که علاوه بر مقصد از مسیر نیز لذت می‌برند. سفر به کمک قطار یکی از طولانی‌ترین مسیرها را پیش روی شما قرار خواهد داد. حدوداٌ 15 ساعت زمان لازم است که شما از تهران به شیراز برسید. البته قطارها راحت هستند و اگر از مسیر لذت ببرید و همسفر خوبی داشته باشید، احتمالاٌ یکی از خاطره ‌انگیزترین سفرهای زندگی خود را خواهید داشت.

همچنین بخوانید:  ارتباط گچبری سنتی و تاثیر آن بر مراسمات مذهبی و فرهنگی

جمع بندی

پس از خواندن این مطلب متوجه شدیم که در مسیر تهران به شیراز از چه شهرهایی عبور میکنیم. در یک نگاه کلی شهرهای پیش روی ما شامل اصفهان، قم، بروجن، یاسوج، کاشان، مرودشت، نطنز، شهررضا، اردکان خواهد بود. همچنین گفتیم که سه جاده مختلف برای رسیدن به شیراز از مبدا تهران وجود دارد که طبق زمان‌بندی و دلخواه خود می‌توانید هریک از آنها را انتخاب کنید.

در صورتی که با ماشین شخصی خود به این شهر سفر نکرده‌اید گشت و گذار خود نباشید. به راحتی و با اجاره خودرو از یکی از شرکت‌های معتبر فعال در شیراز می‌توانید خودرو دلخواه را برای مدت زمان اقامت خود اجاره کنید و بدون داشتن مشکلی در حمل و نقل، در این شهر بزرگ سیاحت کنید.

منبع

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا